Stavba Tatry 815 sypače

Novinky » Členové » Jan Jeřábek » Stavba Tatry 815 sypače

Sypač

Vlastním originál vystříhovánky od PMHT v M1:32 ,ale stavím ho v M1:25. Model jsme zvětšili v kopírce a tím pádem nejsou tak kvalitní textury, ale i přesto je to moc hezký model.  Na modelu pomalu pokračuji a je to hezká práce. Už se těším, až začne model trošku poporůstat nahoru, protože zatím to jsou jen samé trubky, které nejsou moc vidět.

 Zatím se můžete "pokochat" již dokončeným Autodomíchávačem od PK graphhicy.

Píše se datum 20.7.2016 a model je vážení milí hotov. Na modelu jsem udělal pár vychytávek, které jsou však pro ostatní pokročilejší modeláře samozřejmostí a to jsou dezény a bombírovaná kola a například u tohoto modelu šli dodělat různé trubky které spojují nádoby s chemikáliemy a podobně. Největší oříšek byl poradit si se síty, které jsou v násypce. Nejprve bylo v plánu je udělat ze stavební perlinky, ale ta má dost velká oka a navíc je placatá a ne kulatá, což byl celkem velký estetický problém. Nakonec tedy vyhrál drát a vteřiňák. Občas to bylo peklo a o nervy ale nakonec se vše povedlo.

Další samozřejmostí je interiér kabiny a dále také asi nějaká jednoduchá podložka, se kterou jsem si také poradil. Není moc hezké když tak pěkný model stojí jen tak na stole.

Shruba od března 2016 jsem ještě vyráběl kompresor z ledničkové jednotky a za pomoci starého hasicího přístroje jsem zhotovil tlakovou nádobu. Kompresor je tichý a nejlépe vhodný k ofukování v dílně, ale hlavně na airbrush. Mezi tím vším, jsem si ještě střihnul koncem května jednu úspěšnou maturitu a koncert rockové kapely legend AC - DC. Před maturitou nebyla chuť do ničeho nevyjímaje modelařiny. Proto mi stavba trvala tak dlouho.

Pár fotek ze stavby a dokončení modelu.:

IMG_1639

Vítejte na mém profilu,

jmenuji se Honza Jeřábek a je mi 18 let (v roce 2015). Papírové modely jsem začal lepit asi cca před dvěma lety a to náhodou. Lepení mě chytilo a tak jsem se začal o toto odvětví modelařiny zajímat více. Ze začátku jsem měl rád architekturu, ale časem jsem přešel k velké dopravní technice a měřítku 1:25. Mým doposavadním a asi nejlepším modelem je autodomíchávač Tatra 815. V šuplíku mi leží i další modely, které jsem buď vyhrál, nebo pokoupil. Takovým dlouhodobým snem je asi nakladač, nebo nějaké větší stavební auto.

V současné době navštěvuji stavebku v Liberci, se kterou modelařina také trochu souvisí. Tvorba modelů v 3D programech mě moc nezajímá, protože je to z mého pohledu hrozně složitá práce. Letos jsem se stal Mistem republiky v kategorii junior na mistrovské soutěži v Praze.