Komatsu 830 E-AC - Orlik - 1:25

Novinky » Členové » Jan Jeřábek » Komatsu 830 E-AC - Orlik - 1:25

Licard se může pyšnit novým rozlepeným modelem nákladního vozu Komatsu z velkých povrchových dolů.

Pustil jsem se loni v srpnu (cca srpen 2020) do stavby nákladního vozu Komatsu od Petera Urbana. Model je v měřítku 1:25. Model stavím z barevných kartonů Canson Iris Vivaldi, které už nejsou k sehnání, možná jen někde na ebay, gramáž je 185g. Mně se je povedlo sehnat v jedné prodejně v Praze s výtvarnými potřebami a vzal jsem všechny poslední kusy co měli, cca 48 A3 archů, cena byla 7kč za arch.

Stavbu jsem začal prvním plánkem ve vystřihovánce a to pneumatkami s disky. Stavba je to velmi zajímavá a rozmanitá. Podrobnější popis celé stavby můžete sledovat na tomto odkaze: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/viewtopic.php?f=62&t=8342 . 

 

Zde přidávám pár fotek ze stavby kol a disků. Nyní pokračuji ve stavbě rámu a podvozku s motorem. Budu se snažit přidávat v cca dvouměsíčních intervalech nějaké další novinky. Foto dávám se zpožděním, neprezentuji model rovnou od stolu. 

IMG_1639

Vítejte na mém profilu,

jmenuji se Honza Jeřábek a je mi 18 let (v roce 2015). Papírové modely jsem začal lepit asi cca před dvěma lety a to náhodou. Lepení mě chytilo a tak jsem se začal o toto odvětví modelařiny zajímat více. Ze začátku jsem měl rád architekturu, ale časem jsem přešel k velké dopravní technice a měřítku 1:25. Mým doposavadním a asi nejlepším modelem je autodomíchávač Tatra 815. V šuplíku mi leží i další modely, které jsem buď vyhrál, nebo pokoupil. Takovým dlouhodobým snem je asi nakladač, nebo nějaké větší stavební auto.

V současné době navštěvuji stavebku v Liberci, se kterou modelařina také trochu souvisí. Tvorba modelů v 3D programech mě moc nezajímá, protože je to z mého pohledu hrozně složitá práce. Letos jsem se stal Mistem republiky v kategorii junior na mistrovské soutěži v Praze.