18. ročník soutěže v Neratovicích 11. - 12. 11. 2016

Novinky » 18. ročník soutěže v Neratovicích 11. - 12. 11. 2016

Neratovice uzavírají soutěžní sezónu papírových modelářů a tak je to poslední možnost ovlivnit výsledkovou listinu papírové ligy, nakoupit vystřihovánky před dlouhou „papíráckou“ pauzou a hlavně vidět stejně postižené kamarády a známé. Už proto naše výprava vyrážela z Liberce v plném autě a dokonce jsme museli vést střešní „rakev“, ve které byly věci na přespání. Přijeli jsme ve složení Vojta, Michal, Martin, Honza a já a sebou jsme vezli modely našich dětí.

Tradičně jsme chtěli večer navštívit  nějaký  pohostinský podnik. Dalo to práce najít místo kde se vaří a je volno alespoň 6 míst. Nakonec jsme se usadili ve „Skleníku“. Podařilo se nám vrátit těsně před 10. hodinou večerní, ale nakonec jsme nemuseli tak pospíchat, protože rozhodčích bylo dost a tak jsme mohli prohlížet modely a diskutovat nad zdařilými výtvory.

Pro mě osobně začínala nejzajímavější část akce – obvyklé noční lepení. Nebyl jsem sám. Už přede mnou začal lepit Jirka Křivohlavý  ábíčkovskou novinku TU-154M. Postupně po hodnocení se přidal Šidi s Vojtou Volným, kteří stříhali modely pro akci ABC v Brně a také Jirka Zelenka., který vytáhnul prcka letadélko. Jak noc gradovala tak se měnilo osazenstvo, někteří šli ulehnout, někteří naopak zjistili, že už to nemá cenu a tak byl čas na předjednání některých změn v MČR papírových modelářů, na vyslechnutí několika desítek vtipů zen zásob „Skokeše“ a Jendy B., ale také na politické pohledy na situaci u nás i ve světě a také na filozoficko-teologická rozjímání. Noc  uběhla rychleji, tůčko stálo na podvozku, já slepil pár dílků na svého tančíka. Najednou se objevil Ondra s čerstvými rohlíky a „příslušenstvím“ a zval nás ke snídani.

Sobotní šrumec kolem akce jsem moc nevnímal, protože jsem se po anglicku vytratil do spacího sálu a na hodinku a půl zalehnul. Kolem 10. hodiny jsem prošel sálem a poklábosil s lidmi, kteří přijeli až v sobotu a prohlédnul nějaké novinky na stáncích prodejců, kterých bylo více než loni. Návštěvníků bylo dost, prodejci byli jistě také spokojeni a stejně tak návštěvníci, kteří si mohli kromě soutěžních a výstavních modelů prohlédnout i expozici dětí – vynálezců, které dokázaly z lega vytvořit i modely, které ve stavebnici nejsou.

O jedenácté hodině začala schůze CPM. Na pořadu jednání byla změna stanov v souladu s novým občanským zákoníkem, změna pravidel  konání MČR papírových modelářů a další organizační záležitosti, o kterých jistě budou informovat Pavel Šmíd (Šidi) a Milan Tesař v příslušných vláknech.

Chtěl bych poděkovat Ondrovi Hejlovi za organizaci této soutěže, jestli jsem dobře poslouchal, byl to 18. ročník. Určitě Ondra poděkoval všem svým pomocníkům za jejich pomoc na této akci. V rámci možností a co bylo v jeho silách se o nás postaral jak mohl, doufám, že za nás předal díky i mamince za skvělý koláč a štrůdl (můj diabetolog bude mít „radost“). Budu se těšit na další ročník a na shledání v Brně. Přeji pěkné Vánoce nad papírovými vystřihovánkami a snad další klidný rok.