Papírová růže 10. ročník - 26. a 27. května 2017

Novinky » Papírová růže 10. ročník - 26. a 27. května 2017

Jen krátce se zmíním o námi návštívené akci Papírová růže 2017, který uspořádali členové DDM Jindřichův Hradec v pátek 26. května a sobotu 27. května. Naše výprava byla na této ligové akci poprvé a i cesta na jih České republiky nebyla tak strašná jak jsme se báli po informacích o možných zácpách na silnicích s D1 směrem na Benešov. Dorazili jsme s dostatečným předstihem na to, abychom mohli připravit soutěžní modely na stoly, vyšli do centra navštívit krátce restaurační zařízení, najíst se a napojit a dojít právě včas na rozdílení komisí pro hodnocení jednotlivých kategorií. Nejdéle byla hodnocená kategorie letecké a kosmické techniky, kterábyla vyhodnocena v rámci MČR papírových modelů a započítávána do celkového pořadí o titul absolutního Mistra České republiky. Posléze někteří nespavci trávili čas diskuzemi do ranních hodin a snídaně, po které bylo možno zakoupení modelů, projít si pamětihodnosti města nebo se zastavit na zmrzlinu a prohlédnout si veterány, které měly sraz na jednom z náměstí. Po obědě se začátkem 14. hodiny začalo vyhlašování vítězů a mistrů a po odměnění stavitelů nejlepších modelů následovala cesta domů.

Chtěl bych za nás lidi z Licarcdu poděkovat za vytvořené prostředí, za stravování a rychlý spád soutěže. Snad nám duševní a tělesné zdraví dovolí Vaši akci znovu navštívit. Díky, přátelé a brzy na nějaké další akci naviděnou.

Po textu, který jsem vyložil i na fórum papírových modelářů a na který nebude velké odezva, protože vše podstatné se odehrává přece na "fejsku" si dovolím i pár dalších postřehů. To že naše výprava byla úspěšná je viditelné z úvodní fotografie, na které je několik snímků úspěšných modelů. Přesný přehled mám kolem dětí z kroužků ve Větrníku - 5 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových. Kromě toho 2 tituly MČR v letadlech a jeden vícemistr. Z dospělých bral medaile Vojta. Superlativy by se dali psát o městě samotném a jeho místech, která stojí za shlédnutí a navštívení. Stejně tak o možnostech občerstvení a zakoupení upomínkových předmětů. Pořadatelská činnost - starali se o nás dobře, ohodnocení účastníci byli oceněni, stravování na velmi slušné úrovni.

Byla však i negativa - tím nejhorším byla návštěvnost. Připomnělo mi to asi 13 let starou zkušenost z Větrníku, kdy jsem organizoval modelářskou výstavu dětí a za celý den se přišly podívat dvě maminky od dětí, které vystavovaly a tři lidi z veřejnosti. Omlouvám se, tím dnem jsem myslel, 8 hodin otevření výstavy. Ta situace v jindřichohradeckém DDM mě tuto vzpomínku vybavila. Další věcí, kterou jsem si myslel bylo to, že ti modeláři, kteří bydlí v dojezdové vzdálenosti kolem Jindřichova Hradce zvednou prdel a dovezou své výtvory nebo se alespoň přijedou podívat. Celá akce svou účastí visela především na modelářích z Brna, Ostravy, Dubence, Liberce, lidí od Olomouce, domácích a skoro domácích a jednoho zástupce z Prahy. O pražácích si myslím už své, těm by nepomohlo ani metro až do Budějovic. Na několik vyjímek dojezdová vzdálenost kolem nebo více než 200 km. To ani nemluvím o těch, kteří mají snahu modelářům dovézt alespoň částečnou nabídku modelů a někteří z nich s vystřihovánkami cestují naší slavnou železniční dopravou. To mě napadlo, že si to vyzkouším i sám a pojedu na nějakou akci s krabicemi modelů po železnici. Po takových zkušenostech by člověk nejraději seděl jen nad svými modely sám doma. Jen mám obavu, že pořadatelům dojde trpělivost a jednou řeknou dost.