Ohlédnutí za druhou polovinou roku 2018

Novinky » Ohlédnutí za druhou polovinou roku 2018
 
Svět se nám překulil do nového roku s osmičkou na konci. Od posledního reportu z května to vypadá, jako bychom nic nědělali a na modelářský koníček zcela zanevřeli. Je sice pravdou, že nás letošní Licard Model Show hodně vyčerpal, ale rozhodně jsme poté naše aktivity neukončili.
 
Rád bych jen krátce popsal, čím jsme žili od loňského května.
V červnu předseda a velký a malý Richi vydali do nedaleké Bogatynie, kde se konal tradiční Konkurz. Pokud si správně pamatuji, byli jsme jedinými českými účastníky. Předseda vyhrál Puchar Starosty Zgorzieleckiego.
Z kraje září se tentokrát zúčastnila jen Lukačejdovic rodina, a to Konkurzu v polské Olešnici. Předsedovi stávkovalo auto, takže si musel na soutěžení nechat zajít chuť.
První podzimní domácí soutěží byl Kyjov (22.-23. 9.). Tato soutěž měla lehce hořkou příchuť, protože organizátoři oznámili poslední ročník této soutěže, která se nám moc líbila. Škoda, že už do Kyjova s modely jezdit nebudeme. Nahradit by tuto akci měla soutěž v Brně, pořádaná Tomášem Bělkou z vydavatelství Betexa. V Kyjově se mi stala taková zábavná věc, málem jsem tam zapomněl můj stěžejní model. Ještě že jsme se při odjezdu stavili v obchodě pro pořízení zásob na cestu, takže jsme se nemuseli vracet z velké dálky.
V říjnu nás poté čekala soutěž v Dubenci, která nás opět okouzlila svou skvělou komorní atmosférou. Přestože došlo k souběhu dvou akcí v jednom regionu (druhou byla soutěž pořádaná muzeem papírových modelů v Polici nad Metují), na množství modelů to nemělo zřejmý vliv.
Sezónu jsme zakončili listopadovým Neratovickým papírem. Tato poslední akce roku je tradičně hojně navštěvovanou soutěží pořádanou srdcařem Ondrou Hejlem a je pravým vyvrcholením každé sezóny. 
 
Mezitím jsme se samozřejmě také scházeli přibližně jednou měsíčně také ke klubovému lepení.
 
Byl to skvělý rok, zažili jsme spoustu skvělých chvil. Budeme na něj určitě rádi vzpomínat. Již nyní vyhlížíme do roku 2018 a těšíme se na skvělá modelářská setkání.
Přeji Vám, ať je rokem úspěšným!