Soutěžní výstava papírových i plastových modelů v polské Olešnici 4.-6.9.2015

Novinky » Zprávy z akcí » Soutěžní výstava papírových i plastových modelů v polské Olešnici 4.-6.9.2015

Již tradičně se začátkem školního roku koná v polské Olešnici tradiční a námi velmi oblíbená soutěž. Letošní ročník jsme si nechtěli nechat ujít a nakonec jsme vypravili dokonce dva vozy.

 

Cesta je to pro našince docela daleká, takže jsme si v sobotu přivstali, abychom stihli předání modelů. Naší výpravu doplnil Láda Badalec, jehož zajímavé vzpomínání nám zkrátilo dlouhé cestování. Vše probíhalo vcelku bezproblémově, jen na konci naší cesty jsme potkali malou překážku, na které jsme nechali tlumič výfuku. Neptejte se mě, jak je to možné, snad velké zatížení (4 statní chlapi a plný kufr papírových modelů), možná rozšafná jízda, já ale myslím, že hlavně řádná porce smůly. Naštěstí se tak stalo v úplném cíli, tedy na parkovišti školy, ve které se soutěž konala. S pomocí pořadatelů (Kazi, moc děkuji!!!), našich dlouholetých přátel, se naštěstí podařilo vozidlo zprovoznit aspoň na dojetí domů, i když s krásným WRC zvukem. Když Subaru, tak závoďák!!!

001 Výfuk nesouce001 Výfuk ležíc

Na výstavu přijelo hodně modelů, jako již tradičně vysoké úrovně.

Náš klub se prezentoval celkem 13ti modely ve všech věkových kategoriích a podařilo se nám získat bodů a obsadit 7 místo v papírových modelech, což je nejlepší umístění zahraničních klubů.

003 Honzovo Tatra PICT0015003 Honzovo zadeček003 Martinův hrad003 Míšovo dio003 Vojtova Lipnice

Pořadatelům se až na malé zádrhely podařilo udržet vysoký standard, výlet jsme si náramně užili, zažili spoustu legrace. Například už víme, že Honza lepí jihomoravské části lidského těla.

 

Moc se těšíme na další ročníky

 

… a já mám novou přezdívku

 

Váš Freevoj von Lipnic

002 Společná002 Vyhlášení002 Vyhlášení 3002 Vyhlášení 2002 poháry002 Studium výsledků002 Radost z novinek