Neratovice 2015

Novinky » Zprávy z akcí » Neratovice 2015

Předposlední listopadový víkend je tradičním termínem pro poslední papíráckou soutěž v Neratovicích. Tak ani tento rok jsme možnost prezentovat naše modely na akci nemohli pominout. V pátek 20. listopadu jsme vyrazili od DDM Větrník, nejprve já s Vojtou (velitel vozu s řidičem) a postupně jsme nabrali Michala a nakonec i Martina a vydali se na cestu něco kolem půl šesté směr Mladá Boleslav, odbočka na Mělník a v Byšicích jsme uhnuli na Neratovice. Chvilku to vypadalo na spor mezi velitelem vozu a řidičem, což Vojta vyřešil zapnutím navigace a bylo vše v pohodě. Pvní zastávka v neratovickém Lidlu rozptýlila chmůry na čele a tak jsme dojeli ke kulturáku v povznesené náladě. Vše bylo připraveno, přejímka proběhla rychle, roznesení modelů ještě rychleji a tak jsme se vydali ještě s Jirkou Z, Jendou B, Zaptym a dalšími do hospůdky na večeři. Ta proběhla ke spokojenosti většiny z nás asi v pohodě, (já měl malou porci žeber) a dokonce jsme stihli začátek hodnocení.

Nastal problém - Vojta si vzpomněl na marodku ve své domácnosti a čím dál častěji navštěvoval onu místnost, kde je většinou života sám. Byl jsem osloven Šidim abych rozhodoval a tak jsem s Michalem a Ivanem Rybou hodnotil katogorii VA. Po hodnocení jsem měl dobrý pocit, že jsme nikomu neublížili a tak jsem se chystal na svůj noční rituál a tentokrát se ke mě přidal i Jirka Zelenka. Jirka trávil čas nad svou miniaturou letadla z první světové a já zase nad druhou stranou měřítka a to nad T-54, zvětšeninou modelu z WoT na 1:25. Celkem jsme nějakou práci udělali a ještě jsme s dalšími ponocujícími modeláři podrbali kde co, školství, politiku atd. I na modely se dostalo. Kolem 7. hodiny ranní přišla krize a stále si nemohu srovnat uzývanou hubu i dnes v pondělí.

Ještě před přívalem návštěvníků jsem stačil nafotit modely a tak je vystavím v galerii na této stránce. Přišel čas na okukování modelářských novinek a pořádné prohlédnutí vystavovaných modelů. Přece jen při denním světle jsem si mohl prohlédnout dokonalý model Mazura (pásový tahač), pěkný model Kursku (ponorka), perfektní model Čornoj Akuly (vrtulník), velice slušně postaveného sučka sedmičky (letadlo) a dalších velmi pěkných modelů. Od prodejců jsem si odnesl doktorovu Tatru 138 s lanovým bagrem a od Grabowkého SU-7 BKL. Novinek bylo více, ale peněz už ne tolik.

Dopoledne proběhla schůze CPM, která se zbytečně dlouho táhla. Po ujasnění některých zařazení modelů do kategorií (sněžný skůtr - MDT, vznášedlo - Lodě) jsme se zasekli nad problémem rozdělování modelů do MA a VA (malá a velké architektura). Patová situace zůstala i po schůzi a nějak tomu nerozumím. Mám pocit, že největším problémem jsou kostely z Polska a to, že někdo nedokáže unést to, že jeho zemědělská usedlost neporazí novogotickou stavbu. Uvidíme časem, jak tento problém bude vyřešen, Honza Brutthans řešení nabízel (podporuji toto řešení), ale nebyl vyslyšen. Pozitivum je pro nás to, že věková hranice juniorů se posunuje od 2016 na 19 let, v roce 2017 na 20 let a snad i 2018 na 21 let. Pozitivní informace hlavně pro naše juniory.

Osobně mám radost z toho, že naši mládežníci si odvezli za každý model medaile, Honza Jeřábek už tradičně 2x první a Vojta za svůj hrad pěkné 2. místo. Potěšila velmi slušná nabídka vystřihovánek jako ocenění. Neratovice byly více než zdařilé, poděkování patří Ondrovi Hejlovi a jeho týmu spolupracovníků. Bylo o nás dobře postaráno a myslím, že jsme se tam cítili velmi dobře. Zpáteční cesta do Liberce proběhla velmi dobře, navigace byla nastavena už v Neratovicích a tak jsme jeli trochu jinak. Z Neratovic do Brandýsa na Labem a poté na dálnici a rovnou do Liberce. Proto mohl i velitel vozu přenechat prostor pro velení řidiči a užival si podřimování po probdělé noci. Řidiči patří velké poděkování za šťástný návrat.