Papírové jaro v pražském DDM na Chodově

Novinky » Zprávy z akcí » Papírové jaro v pražském DDM na Chodově

V pátek 8. dubna vyrazila naše výprava na druhou, letošní,  českou soutěž do Prahy na Chodov. Složení výpravy je prakticky stále stejné: Vojta, Martin, Michal a já (Tomáš). V 17 hodin odjezd od Větrníku, pak nabíráme Michala s jeho obřími zavazadly a následně Martina, který je vždy rychle připraven. Přesto toto úvodní kolečko nám trvá něco kolem 30 minut a tak musíme na to trochu šlápnout, protože než půjdeme předat modely na soutěž, tak se musíme ubytovat. Říká se: Libni se vyhni, ale pro nás to neplatí, protože tam je právě náš hostel. Tří lůžkový pokoj za 196,- Kč na osobu není drahý.

Po ubytování vyrážíme na Chodov vzdálený asi 15 km od místa našeho noclehu. Ve 20:00 jsme u přejímky, jde to rychle - František Sochor je u kompu, Martin z Ostravy pomáhá s lístky. Rozmístili jsme modely na stoly a nastrkali pod ně lístky a vyrazili ještě s plzeňáky Jendou B. a Zaptym do blízké vietnamské restaurace na večeři. Obsluha byla rychlá, jídlo snad chutnalo všem. Pak ještě na skok do DDM na kus řeči s modeláři. Po desáté hodině jsme byli, ti co nerozhodovali, vyhnáni z výstaviště a tak jsme pomalu pomýšleli na odjezd do našeho hostelu v Libni. Do pelechu jsme zalezli před  půlnocí.

Noc byla klidná, asi jsme nikdo moc nespal, protože nikdo moc nechrápal. Vše bylo pod vlastní kontrolou. Na výstavu vyrážíme kolem půl desáté, do desíti musíme vyklidit pokoj. Vojta má sraz se sběratelem fotografií (to bylo peněz !!), my ostatní jdeme na výstavu a potkáváme další modeláře, kteří v pátek byli pro nás neviditelní. Získáváme přísliby na účast v Liberci na Licard Model Show. Prodejci nám opět podstrkují své novinky a tak je to útok na naše peněženky. Po jedenácté hodině jdeme ve stejném složení + Pepa Pejša na oběd do stejné restaurace jako večer. Jídlo opět dobré, rychlost o něco menší, ale bylo tam více lidí před námi.

Konečně ! Vyhlášení výsledků bylo načas a hlavně bylo pružné. Za to patří dík Františkovi Sochorovi, který to moderoval. Tak jsme si urvali dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Mohlo toho být více, modely jsme na to měli, ale bohužel nebyli soupeři.

Dojmy z akce jsou určitě dobré, neočekávali jsme, díky absenci Brna, velkou účast, ale stoly byly plné. Z toho pohledu akce vydařená. Prodejců také dostatek, ale nižší počet návštěvníků než loni (alespoň vizuálně). Přesto pro mne dvě kaňky. První a ta je velká - malý počet juniorů v některých kategoriích (VDT, PT, L), ti jsou zařazeni mezi seniory a bez toho, že by měli šanci. Co to vyřešit tím, že ten jejich model alespoň pochválit nějakým papírem. Druhá a ta je zase o dost menší, prostorový obrázek - jestli nepostavíš nodel papírové věže v rámečku od Ondry Hejla, tak ani nic nevoz. Chceme se vydat směrem třetí kategorie architektury ? Už to tak vypadá.