Papír v Dubenci - 20. 10. - 21. 10. 2016

Novinky » Zprávy z akcí » Papír v Dubenci - 20. 10. - 21. 10. 2016

Po loňské první návštěvě soutěže v Dubenci se naše výprava z Liberce vydala opět navštívit místo, které není od nás příliš daleko a kde je doslova každý účastník hýčkán. Z Liberce jsme vyrazili ve 4 hodiny odpoledne  po celkem slušné cestě jsme kolem půl sedmé vystupovali u školy v Dubenci. Dokonce se nám podařilo někam dojet dříve než kolegům z Brna, ale kluky z Kyjova jsme nepředběhli. No, snad někdy příště.

Díky včasnému příjezdu přejímka proběhla rychle a my se mohli společně s Jirkou Zelenkou vydat na večeři do penzionu Na Faře, kde jsme již loni mohli ochutnat místní speciality. Ani letos jsme nebyli zklamáni. Přijeli jsme zpět do školy právě na čas, komise rozhodčích, ve kterých jsme byli i my, byly rozděleny a tak jsme se mohli pustit do hodnocení necelých asi 150 modelů. Netrvalo to tak dlouho a tak přišel čas na noční debaty a případné lepení (popravdě jsem nakonec lepil jen já sám). V debatách jsme probrali spoustu „důležitých“ věcí od modelařiny přes historii a politiku. Někteří odpadli a do rána jsem vydržel já se Šidim.

Servis byl na velmi vysoké úrovni a tak kolem sedmé hodiny nám byla servírována snídaně. Opět jsme byli rozmazlováni. Prodejci byly na této akci v přiměřeném počtu. Musím se zmínit o účasti modulové železnice z Jaroměře. Přivezli sebou moduly o délce něco přes 22 metrů a určitě to bylo pokoukání pro všechny návštěvníky. Na ukázku lepil pro veřejnost Michal Rozínek a i děti měly možnost si slepit nějaký model domů. Musím se přiznat k tomu, že kolem desáté jsem odpadnul a musel se jít trochu natáhnout a tak nemám takový přehled o počtu návštěvníků. Snad i prodejci něco prodali. Více asi napíšou samotní organizátoři.

Všichni účastníci a vystavovatelé modelů vydržely mít modely až do 15. hodiny, kdy proběhlo vyhlašování výsledků. Probíhalo rychle a ocenění si mohli kromě diplomů a medailí odvézt věcné ceny a děti ještě sladkou medaili.

Všem lidem kolem organizace této soutěže bych chtěl poděkovat za skvělou organizaci, nadstandardní stravování (poděkujte za nás i kuchařkám ve školní jídelně), starostlivost o pohodlí zúčastněných modelářů. Chtěl bych jim popřát ještě větší počet účastníků do dalších let jejich soutěže. V našem liberecké kalendáři bude stále pro tuto soutěž místo a budeme se do dubenecké školy vracet. Ještě jednou díky za skvělý začátek víkendu. Ostatním, kteří to nemají zase tak daleko, doporučujeme alespoň jednou dubeneckou soutěž navštívit.